Kartta

Löydä kaikki tapahtumapaikat kartalta.

Elmun baari
Telakkakatu 8, Helsinki, Suomi

Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Richard Spaven Trio
to 31.8.
20:00
pe 01.9.
20:00
la 02.9.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Reuben James Trio
to 24.8.
20:00
pe 25.8.
20:00
la 26.8.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Ashley Henry Trio
to 17.8.
20:00
pe 18.8.
20:00
la 19.8.
18:00

Sitratori, Kannelmäki
Klaneettitie 5, Helsinki, Suomi

Sari Palmgren: Aidatut unelmat
to 24.8.
19:00
la 26.8.
19:00
su 27.8.
19:00
ti 29.8.
19:00
ke 30.8.
19:00
to 31.8.
19:00

Savoy-teatteri
Savoy-teatteri, Kasarmikatu, Helsinki, Suomi

Blick Théâtre: [Hullu]
ti 29.8.
19:00
ke 30.8.
19:00

Kulttuuriareena Gloria
Pieni Roobertinkatu 12, Helsinki, Suomi

Solitude
ke 30.8.
19:00
to 31.8.
19:00

Konepajan Bruno
Aleksis Kiven katu 17 a, Helsinki, Suomi

Vixen
to 17.8.
19:00
pe 18.8.
19:00
la 19.8.
14:00
la 19.8.
19:00
su 20.8.
14:00

Kaapelitehdas, Pannuhalli
Kaapelitehdas, Tallberginkatu, Helsinki, Suomi

Varjele
pe 25.8.
19:00
la 26.8.
17:00
la 26.8.
20:00

Galleria Sinne
Iso Roobertinkatu 16, Helsinki, Suomi

Tuomas A. Laitinen: Thermoscene
la 19.8. - su 01.10.

EMMA – Espoon modernin taiteen museo
WeeGee-talo, Ahertajantie, Espoo, Suomi

Hans Rosenström & Stormglas: Off Seasons
to 17.8. - su 03.9.

Espan lava
Pohjoisesplanadi 21, 00100 Helsinki, Suomi

Elisa Kulma
Aleksanterinkatu 19, Helsinki, Suomi

Taidetta kulmilla
pe 18.8.

la 19.8.

to 24.8.

la 26.8.

la 02.9.

Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Richard Spaven Trio
to 31.8.
20:00
pe 01.9.
20:00
la 02.9.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Reuben James Trio
to 24.8.
20:00
pe 25.8.
20:00
la 26.8.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Ashley Henry Trio
to 17.8.
20:00
pe 18.8.
20:00
la 19.8.
18:00

Ateneum-sali
Kaivokatu 2, Helsinki, Suomi

Circo Aereo & Thomas Monckton: 
The Artist 

to 31.8.
18:00
pe 01.9.
18:00
la 02.9.
15:00
su 03.9.
15:00

Suomen kansallisooppera, päänäyttämö
Suomen Kansallisooppera, Helsinginkatu, Helsinki, Suomi

Esa-Pekka Salonen, Kansallisooppera & Nicolas Altstaedt
pe 11.8.
19:00

G Livelab
Pieni Roobertinkatu 16, 00101 Helsinki, Suomi

Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Richard Spaven Trio
to 31.8.
20:00
pe 01.9.
20:00
la 02.9.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Reuben James Trio
to 24.8.
20:00
pe 25.8.
20:00
la 26.8.
18:00
Ronnie Scott’s at Helsinki Festival: Ashley Henry Trio
to 17.8.
20:00
pe 18.8.
20:00
la 19.8.
18:00

Helsingin Taidehalli
Nervanderinkatu 3, Helsinki, Suomi

Julian Rosefeldt: Manifesto
la 19.8. - su 15.10.

Kulttuuritehdas Korjaamo
Kulttuuritehdas Korjaamo, Helsinki, Suomi

Stage – NIGHTSCHOOL
ti 22.8.
19:00
pe 25.8.
19:00
la 26.8.
19:00
Korjaamon Stage -festivaali
ma 21.8. - su 27.8.

Nykytaiteen museo Kiasma
Kiasma, Mannerheiminaukio, Helsinki, Suomi

Filosofian yö
pe 01.9. - la 02.9.

Senaatintori
Senaatintori, Helsinki, Suomi

Salainen puutarha
to 24.8. - pe 25.8.

Suomen Kansallisooppera, Alminsali
Ooppera I, 00250 Helsinki, Suomi

Peeping Tom: Moeder
ke 30.8.
19:00
to 31.8.
19:00
pe 01.9.
19:00
Bravade & Co: Jotta näkisin sinut paremmin
ma 21.8.
19:00

Korjaamo, Vintti
Kulttuuritehdas Korjaamo, Helsinki, Suomi

Stage – Nassim Soleimanpour: TYHJÄ
ma 21.8.
18:30
pe 25.8.
18:30
su 27.8.
18:00

Korjaamo, Kulmasali
Kulttuuritehdas Korjaamo, Helsinki, Suomi

Stage – Nicola Gunn: Piece For Person And Ghetto Blaster
ti 22.8.
18:30
ke 23.8.
18:30
Stage – Showcase Beat Le Mot: Nazi Superhumans Are Superior to You All – The Horror of The Ordinary
pe 25.8.
20:00
la 26.8.
14:00

Korjaamo, Vaunusali
Kulttuuritehdas Korjaamo, Helsinki, Suomi

Stage – Halory Goerger: Corps
la 26.8.
18:00
su 27.8.
15:00
Agrupación Señor Serrano: 
Birdie
ma 21.8.
20:00
ti 22.8.
20:00
ke 23.8.
20:00

Elokuvateatteri Orion
Elokuvateatteri Orion, Eerikinkatu, Helsinki, Suomi

Lasten leffoja Orionissa
su 20.8. - su 03.9.

Cate Blanchett Orionissa
to 17.8. - su 03.9.

Suomen Kansallisteatteri, Suuri näyttämö
Suomen Kansallisteatteri, Läntinen Teatterikuja, Helsinki, Suomi

Dead Centre: Chekhov’s First Play
la 19.8.
19:00
su 20.8.
14:00
su 20.8.
19:00

Suomen valokuvataiteen museo
Suomen valokuvataiteen museo, Tallberginkatu, Helsinki, Suomi

Francesca Woodman: Enkelinä olemisesta
to 24.8. - su 15.10.

Huvila-teltta
Huvila-teltta, Eläintarhantie, Helsinki, Suomi

Laura Groves / Keren Ann
la 02.9.
19:00
William Bell
ke 23.8.
19:00
Victoria Hanna
la 26.8.
19:00
The Unthanks
la 19.8.
19:00
Sundara Karma
pe 01.9.
19:00
Patax
pe 18.8.
19:00
Orkesta Mendoza
to 24.8.
19:00
Huvilan perhepäivä: Orffit – Haloo Kalevala
su 03.9.
13:00
Olavi Uusivirta
ti 29.8.
19:00
Nico Muhly, Teitur & FiBO: Confessions

ti 22.8.
19:00
múm: Menschen am Sonntag
su 27.8.
20:00
Lucinda Williams
ma 28.8.
19:00
Mieskuoro Huutajat
su 03.9.
19:00
Daniel Lanois
pe 25.8.
19:00
CMX
to 31.8.
19:00
Calypso Rose
su 20.8.
19:00
Blick Bassy / Vaudou Game
ma 21.8.
19:00
Brunssikonsertti: ”Sininen syksy”
su 27.8.
12:00
AcaCartelli
ke 30.8.
19:00
ma 04.9.
19:00
Elisa Helsingin Sanomat Veikkaus
Accenture HOK-Elanto Scandic